Bankové akcie posilnia, myslí si americký analytik

Investičný  stratég poradenskej spoločnosti BCA Research Doug Peta je presvedčený, že teraz je vhodný čas pre nákup akcií amerických bánk. Po zverejnení výsledkov stresstestov sa totiž podľa neho ukáže, že obavy o stabilitu amerického bankového sektora sú prehnané.

Bankové akcie posilnia, myslí si americký analytik

Ak by o zdravie bankového sektora mali vypovedať ceny akcií peňažných ústavov, potom by sa kondícia toho amerického nachádzala zhruba na sedemdesiatich percentách februárovej úrovne. Len niekoľko málo týždňov o nástupe Koronavirovej pandémie sa pritom hodnota akcií najväčších amerických bánk prepadla o viac ako polovicu.

Niet divu, skúsenosti z predchádzajúcich kríz velia mať sa pred bankovými akciami na pozore, keď dochádza k hospodárskemu útlmu. Doug Peta, investičný stratég spoločnosti BCA Research je ale presvedčený, že obavy z držby akcií bankových domov boli prehnané. Tvrdí, že akonáhle koncom tohto týždňa americká centrálna banka zverejní výsledky bankových stres testov, ukáže sa, že peňažné ústavy sú v lepšej kondícii, než sa očakáva.

A preto si zároveň myslí, že ešte stále je vhodná doba na nákup bankových akcií, pokiaľ ide o dlhodobú investíciu. Aj za cenu, že banka nevyplatí žiadnu dividendu. „Tým skôr je to dobrá príležitosť na kúpu,“ uviedol Peta pre portál Marketwatch.com a predpokladá, že bankové tituly budú v relatívne krátkej dobe posilňovať.

2 KOMENTÁŘE

  1. […] Akcie posilnili aj začiatkom týždňa. A to napriek varovaniu šéfa Fedu Jerome Powella a amerického ministra financií Stevena Mnuchina, že americké hospodárstvo ešte zďaleka nie je z najhoršieho vonku, respektíve, že teraz príde tá najväčšia záťaž na zdravotnícky systém. Oba súčasne spomenuli, že úlohou Fedu aj vlády bude vysporiadať sa s krízou 25 miliónov ľudí, ktorí doteraz stratili prácu. Pritom vraj nie je vylúčené, že USA bude zasiahnuté ešte druhou vlnou koronavírusovek epidémie, čo by vyhliadky amerického hospodárstva ešte zhoršilo. Akcie sú však, zdá sa, vnímavejší voči dobrým správam, napríklad v podobe zvýšenia spotrebiteľskej dôvery alebo rastúcich cien rezidenčných nehnuteľností. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno