Ázijské burzy začali nový obchodný týždeň rozpačito. Z hlavných trhov rástla iba Čína

Akciové burzy v Hongkongu, Tokiu i Soule začali nový obchodný týždeň poklesom. Naopak Šanghaj rástol vďaka farmaceutickým titulom a dobrej nálade spotrebiteľov.

globalna ekonomika, globus, svet, čína

Za poklesom akciových trhov v Tokiu a Soule stoja obavy z šírenia varianty delta vírusu SARS-CoV-2. Tokijský index Nikkei počas pondelkového obchodovania stratil 1,25 percenta a dostal sa pod hranicu 200-denného kĺzavého priemeru. Tá je podľa analytikov dôležitou oporou.

Z technickej analýzy vyplýva, že by index Nikkei mohol teraz klesnúť až k 25 500 bodov, čo by znamenalo stratu viac ako dvoch tisíc bodov oproti súčasnému stavu. Soulský index Kospi odpísal v pondelok rovné percento, dole ho ťahali najmä technologické tituly na čele s SK Hynix, Samsungom alebo výrobcom batérií LG Chem.

Hlavný akciový index hongkonskej burzy Hang Seng stratil v pondelok 1,84 percenta. Tiež tu hrali úlohu obavy z šírenia varianty delta. Trh ťahali nadol najmä technologické tituly, keď celý segment stratil cez tri percentá.

Jediným svetlým miestom na hlavných akciových trhoch v juhovýchodnej Ázii tak zostala burza v Šanghaji. Hlavný index CSI300 spočiatku oslaboval takmer o percento, zakončil ale o 0,37 percenta vyššie ako na konci minulého týždňa. Hore mu pomohol predovšetkým farmaceutický sektor, ktorý spevnil o 2,27 percenta.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno