Ázijské burzy v polovici týždňa rástli. Soul však piatykrát v rade padal

Burzám v Šanghaji a Hongkongu pomohli k rastu tituly bankových domov a developerských spoločností. Podobne tomu bolo v Tokiu, kde naviac zapôsobila rastúca výnosnosť amerických dlhopisov.

jihovýchodní asie, azie, ázi

Hoci hlavný index šanghajskej burzy CSI300 oslabil o 0,6 percenta, súhrnný index o desatinu posilnil, a celý trh sa tak v stredu vydal nepatrne nahor. Najviac mu pomáhali developerské spoločnosti, keď čiastkový index tohto sektora posilnil bezmála o šesť percent. Podporou boli bankové tituly, ktoré pridali v priemere rovné percento.

V podobnom duchu sa obchodovanie odvíjalo aj na burze v Hongkongu. Index Hang Seng pridal o 0,2 percenta, pričom najviac rástol sektor nehnuteľností (o 4,5 percenta). Opačným smerom sa vydali tituly zdravotníckeho sektora, ktoré prepadli o 2,5 percenta.

O niečo viac posilnili akcie v Tokiu. Prírastok indexu Nikkei predstavoval 0,65 percenta, index sa navyše prvýkrát od polovice júla dostal nad hranicu 28 tisíc bodov. Tokijská burza rástla štvrtýkrát v rade.

Úplne opačnú sériu za sebou má burza v Soule. Tamojší index Kospi klesal piatykrát v rade, keď len v stredu stratil 0,7 percenta. Investori sa obávajú, že šírenie koronavírusu sa bude zrýchlovať. Nové prípady presiahli úroveň 2 200, čo je najviac od chvíle, kedy epidémia v Južnej Kórei vlani v januári začala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno