Ázijské akcie ďalej posilnili, zatiaľ čo tie americké možno čaká väčšia korekcia

Šanghaj, Hongkong, Tokio aj Soul hlási zakončenie stredajšej seansy na akciových trhoch v silnejšom teritóriu. Naproti tomu na Wall Street došlo k faktickej stagnácii Dow Jonesovho indexu a oslabenie indexov S & P 500 aj technologického Nasdaq.

akcie

Index zahŕňajúci hlavný trh na burze v Šanghaji prekonal 13-ročné maximum, keď v stredu posilnil o viac ako dve percentá. Za posilnením stoja pozitívne dáta o inflácii. Ceny priemyselných výrobcov totiž v januári medziročne vzrástli o 0,3 percenta, čo je najvyššie tempo od mája 2019.

Z tohto vývoja ťažila tiež burza v Hongkongu, ktorá posilnila o necelé dve percentá. Akcie v Tokiu posilnili o 0,19 percenta, keď došlo k zlepšeniu výhľadu automobilového priemyslu. Index soulskej burzy KOSPI pridal pol percenta po tom, čo juhokórejský regulátor schválil vakcínu proti koronavírusu a tiež použitie lieku proti covidu z dielne farmaceutickej spoločnosti Eli Lilly.

Naproti tomu akcie v New Yorku prakticky stagnovali, keď Dow Jones mierne posilnil a S & P 500 a Nasdaq naopak mierne oslabili. Medzi investormi na americkej burze sa začínajú objavovať pochybnosti o tom, že rast hodnoty akcií bude pokračovať aj v tomto roku. V hre je teda možnosť väčšej korekcie amerických akcií. Iní zase hovoria o „hrboľatej ceste“, po ktorej sa akcie na Wall Street budú tento rok pohybovať.