Automobilky v Európe sa chystajú na obnovenie prevádzky

Predaj osobných áut klesol v marci medziročne o viac ako päťdesiat percent. Predovšetkým preto, že automobilky uzavreli svoje továrne kvôli koronavírusu. Teraz sa už pomaly chystajú na to, že výrobu obnovia.

Už od pondelka 20. apríla má výrobné linky spustiť švédska automobilka Volvo. Stane sa tak po trojtýždňovej odstávke. Výrobný závod v belgickom Gente však pôjde len na obmedzenú kapacitu. Americká prevádzkareň v Južnej Karolíne obnoví výrobu zrejme až v pondelok 11. mája.

Zaviedli sme nové zdravotné a hygienické opatrenia. Budeme pracovať v rukaviciach a tvárových maskách tam, kde sa v tesnej blízkosti vyskytuje viac osôb. Objem výroby je otázkou dopytu, sme ale pripravení nabehnúť na plnú kapacitu,povedal agentúre Reuters výkonný riaditeľ Volva Hakan Samuelsson.

O týždeň neskôr spustí výrobu tiež španielsky výrobca áut SEAT, a to po takmer šiestich týždňoch po uzavretí svojich závodov. Zamestnanci sa do prevádzky budú vracať postupne tak, aby podnik stačil zavádzať potrebné opatrenia na zdravotnú stránku bezpečnosti práce. „Musíme sa naučiť dodržiavať rozostupy medzi pracovníkmi a tiež zvýšime frekvenciu čistenie a dezinfekcia výrobných liniek,“ uviedol pre Reuters hovorca SEAT-u. Ďalšie automobilky budú s obnovením výroby nasledovať.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno