Automobilka Hyundai zaznamenala vyšší štvrťročný zisk, ale očakáva slabší rast predaja

Analytici podľa agentúry Jonhap odhadovali štvrťročný zisk na úrovni 2,64 bil. wonov.

Juhokórejská automobilka Hyundai Motor zvýšila v štvrtom štvrťroku minulého roka svoj čistý zisk medziročne o 29 percent na 2,2 bilióna wonov. Výsledok však zaostal za očakávaniami analytikov.

Negatívne vplyvy

Analytici podľa agentúry Jonhap odhadovali štvrťročný zisk na úrovni 2,64 bil. wonov. Výsledky spoločnosti negatívne ovplyvnili jednorazové náklady súvisiace s predajom ruskej továrne a nepriaznivé výmenné kurzy mien, uviedla agentúra Reuters.

„Hyundai Motor očakáva, že podnikateľské prostredie bude aj naďalej ťažko predvídateľné,“ uviedla dnes spoločnosť. V decembri automobilka uviedla, že v súvislosti s predajom ruskej továrne vykáže mimoriadnu stratu vo výške 287 mld. wonov.

Mierny nárast

Spoločnosť vlani zvýšila predaj o sedem percent na 4,22 mil. vozidiel. V tomto roku očakáva nárast predaja o 0,6 % na 4,24 mil. automobilov.

Hyundai a jeho sesterská spoločnosť Kia Motors tvoria tretiu najväčšiu automobilku na svete podľa objemu predaja za konkurenčnými spoločnosťami Toyota a Volkswagen. Hyundai oficiálne začal sériovú výrobu osobných automobilov v novembri 2008 v Nošoviciach na Frýdecko-Místecku, zatiaľ čo Kia začala sériovú výrobu osobných automobilov pri Žiline na Slovensku v decembri 2007.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno