Po dvojdňovom prepade americké akcie opäť našli dôvod k rastu. Po dobrých kuloárnych správach, že rokovania o obchodnej dohode medzi USA a Čínou zdarne postupujú, sa index Dow Jones navracia k hodnote 28-tisíc bodov.

Americký prezident Donald Trump pri príležitosti londýnskeho summitu NATO uviedol, že rozhovory medzi USA a Čínou o prvej fáze budúcej obchodnej dohody „idú dobre“. Akcie zareagovali rastom po tom,  čo od pondelka dva dni po sebe zaznamenávali pád. Index Dow Jones Industrial Average začiatkom týždňa stratil niekoľko sto bodov a ocitol sa pod hranicou 28-tisíc bodov. Optimistické vyhlásenie Donalda Trumpa však spôsobilo obrat.

Do opätovného prekonania 28-tisíc bodov už chýbajú necelé 3 stovky. Podobný vývoj zaznamenali v prvej polovici tohto obchodného týždňa aj ďalšie kľúčové indexy burzy na Wall Street, teda S&P 500 a Nasdaq. Akciová rally by mohla pokračovať aj v ďalších dňoch, pretože prvé výsledky americko-čínskych rozhovorov by sa mohli dostaviť do 15. decembra.

Pritom ešte pred pár dňami Donald Trump tvrdil, že žiadny termín pre dokončenie prvej fázy rokovaní nie je stanovený. Polovica decembra je veľmi dôležité dátum, pretože od tohto dňa mali nadobudnúť účinnosť ďalšie clá na dovoz čínskeho tovaru do USA.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno