Americké akcie posilnili. Vďaka farmaceutickým titulom

Akcie farmaceutických firiem zariadili, že Wall Street začal nový obchodný týždeň rastom. Segment farmaceutických spoločností posilnil takmer o päť percent.

Najviac spevnili akcie spoločnosti Johnson & Johnson, ktoré oproti piatku pridali osem percent. Investori zareagovali na plán americkej administratívy finančne podporiť kapacity firmy Johnson & Johnson pre vývoj vakcíny proti vírusu SARS-2-COV, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19. O 6,4 percenta posilnili aj akcie spoločnosti Abbott Laboratories, ktorá získala atest od amerických úradov pre nový test na chorobu Covid-19.

Vedľa farmaceutických firiem spevnili akcie technologických spoločností, a to v priemere o viac ako štyri percentá. Najviac sa darilo Microsoftu, ktorého trhová hodnota vzrástla v pondelok o sedem percent, čím výrazne prispel k rastu celého indexu S & P 500.

Americké akcie sa tak ďalej viezli na vlne záchranného balíčka, ktorého odsúhlasenie oznámil Federálny rezervný systém. Centrálna banka by tak do ekonomiky USA mala prostredníctvom konkrétnych opatrení naliať okolo dvoch biliónov dolárov, čo je objem, ktorý nemá v americkej histórii obdobu. Peniaze pristanú na účtoch ako podnikateľov, tak domácností.

1 komentář

Comments are closed.