Americké aj európske akcie klesli. Príčinou je Trump

Potom, čo Donald Trump zmiernil eufóriu okolo možného ukončenia obchodných sporov medzi USA a Čínou sa americké aj európske akcie vydali smerom k juhu.

Všetky hlavné indexy amerických búrz počas štvrtkového obchodovania oslabili. Dow Jones, S&P 500 aj Nasdaq stratili medzi jednou a dvoma desatinami percenta. Trhy totiž zareagovali na vyjadrenie Donalda Trumpa, ktorý ochladil optimistické očakávania vo vyjednávaní medzi USA a Čínou o ukončení obchodnej vojny. „Nepovedal som, že súhlasím s odstránením ciel na čínsky tovar,“ zneli slová prvého muža USA.

Svet sa tak ocitol v opätovné neistote kvôli obchodným sporom medzi USA a Čínou, ktoré ale môžu dopadnúť aj na Európu. A to napriek tomu, že čínske ministerstvo obchodu naznačilo, že dohoda na postupnom znižovaní ciel je blízko.

Americké akcie tak nadviazali na pokles, ktorý zaznamenali tiež trhy v Európe. Rovnako na starom kontinente strácali indexy všetkých kľúčových búrz. Stoxx Europe 600 a nemecký DAX odpísali bezmála štyri desatiny percenta. Londýnsky index FTSE oslabil dokonca o osem desatín percenta. Dá sa očakávať, že sa zlá nálada preleje aj na trhy v Ázii.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno