Čínsky internetový gigant Alibaba oznámil svoj plán pre vstup na burzu v Hong Kongu. Hodlá tu upísať nové akcie za viac ako trinásť miliárd dolárov.

Alibaba na burzu v Hong Kongu vstúpi okolo 20. novembra a chce záujemcom ponúknuť okolo 500 miliónov nových akcií. Ak by sa ich upisovacia hodnota mala odvíjať od aktuálnej trhovej ceny na burze v New Yorku, mohla by si prísť až na 13,4 miliardy dolárov.

Takto získané peniaze chce čínsky internetový obor využiť na expanziu svojho internetovej platformy pre predaj dovoleniek Fliggy alebo rozšírenie digitálnej video platformy Youku. Okrem toho chce Alibaba investovať tiež do rozvoja cloudovej výpočtovej techniky a e-learningových technológií.

Hongkonský úpis Alibaba ašpiruje na najväčší IPO tohto roku. Pokiaľ prebehne s očakávaným výsledkom, predstihne vstup pivovarníckej skupiny AB InBev na Hongkongskú burzu, kde získala asi päť miliárd dolárov. Do vrecka strčí aj tohtoročné IPO spoločnosti Uber, ktorá v New Yorku upísala akcie za viac ako osem miliárd dolárov. Alibaba by tak mohla prekonať len ťažobná spoločnosť Saudi Aramco, kde sa očakáva úpis akcií za 20 až 40 miliárd dolárov.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno