Akcie v Hongkongu a Číne išli proti sebe. Sklamala inflácia, potešili technológie

Zatiaľ čo čínske akcie v polovici obchodného týždňa oslabovali, burza v Hongkongu solídne posilnila. Čínske trhy reagovali na horšie ako očakávané dáta o inflácii, Hongkong sa vyviezol na vlne nákupov technologických a developerských titulov.

čína, vlajka, čínská vlajka

Súhrnný index šanghajskej burzy v stredu stratil 0,4 percent. Hlavný index CSI300 potom oslabil ešte viac, keď klesol o 0,5 percent. Investori negatívne zareagovali na údaje o vývoji indexu cien výrobcov. Ceny v priemysle totiž v októbri vzrástli o 13,5 percent, čo značí, že čínska ekonomika má nakročené k stagflácii. Teda situáciu, kedy sa snúbi ekonomická stagnácia a rast cenovej hladiny, teda inflácia. Najviac oslabovali akcie firiem, ktoré sa zaoberajú ťažbou uhlia alebo predajom spotrebného tovaru.

Naopak v Hongkongu sa akcie vydali opačným smerom. Burzový index Hang Seng posilnil o 0,7 percent, index zahŕňajúci čínske spoločnosti dokonca spevnil o 1,2 percent. Najviac sa darilo developerským titulom a akciám realitných spoločností. Developer Fandasia Holdings zaznamenal posilnenie svojich akcií dokonca o 36,7 percent. Darilo sa aj technológiám, ktoré súhrnne posilnili o viac ako dve percentá.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno