Akcie v Číne aj Hongkongu oslabili. Dole ich tiahli ťažiari alebo technológie

Ázijské akciové trhy zaznamenali v polovici týždňa pokles. Na vine boli technologické alebo ťažobné tituly, rovnako ako vyberanie ziskov po predchádzajúcich rastoch. Úlohu zohralo aj oznámenie čínskej vlády, že podporí rozvoj obnoviteľných zdrojov alebo alternatívnych pohonov pri automobiloch.

jihovýchodní asie, azie, ázi

Šanghajský súhrnný index odpísal počas stredajšieho obchodovania rovnaké percento, hlavný index CSI 300 dokonca 1,3 percenta. Nadol burzu tlačili akcie ťažiarov uhlia a energetických firiem. Energetický sektor oslabil o viac ako štyri percentá, ťažiari odpísali niečo cez tri percentá. Investori totiž zareagovali na správy o tom, že čínska vláda bude viac podporovať rozvoj obnoviteľných zdrojov energie alebo vozidiel s alternatívnym pohonom.

Do záporného teritória sa vydal aj index Hang Seng hongkonskej burzy, ktorý stratil 1,6 percenta. Index zahŕňajúci čínske spoločnosti dokonca odpísal 1,8 percenta. Hongkonskú burzu potopili technológie a zdravotnícke tituly, ktoré odpísali okolo troch percent.

Podobný vývoj nastal aj v Soule, kde index KOSPI oslabil o 0,77 percenta aj pod tlakom technológií. Najlepšie z významných ázijských búrz si viedla tá v Tokiu, ktorá oslabila len o necelého štvrť percenta.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno