Akcie v Číne a Hongkongu sa vydali nahor. Investorov povzbudili správy o stave ekonomiky

Burzy v Číne a Hongkongu začali nový obchodný týždeň rastom. Za optimizmom investorov stoja pozitívne správy z druhej najsilnejšej ekonomiky sveta. Spevňovali predovšetkým energetické tituly, ktoré citlivo reagujú na priebeh hospodárskeho cyklu.

Akcie na Strednom východe

Hlavný akciový index na burze v Šanghaji počas pondelka vzrástli o 0,8 percenta, rovnako ako index CSI300 zahrňujúci takzvané blue-chips, teda najviac žiadané akcie daného trhu. Optimizmus investorov sa dostavil po tom, čo boli zverejnené dáta priemyselných firiem. Potvrdilo sa, že sa čínska ekonomika v prvých dvoch mesiacoch tohto roka nadýchla k silnému oživeniu.

Priemyselným podnikom totiž rástli zisky viac, než sa očakávalo. Posilňovali predovšetkým energetické tituly, ktoré pridali štyri percentá, merané podindex šanghajskej burzy. Index CSI300 však  stále stráca 15 percent na úroveň pred začiatkom roka.

Mierne spevňovali aj akcie na burze v Hongkongu. Index Hang Seng pridal 0,3 percenta. Index zahŕňajúci iba čínske spoločnosti vzrástol o 0,2 percenta. Prejavil sa optimizmus, ktorému sa tešili burzy v Číne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno