Howard Marks, americký miliardár spoluzakladateľ spoločnosti Oaktree Capital Management je presvedčený, že znovuzvolenie Donalda Trumpa americkým prezidentom bude dobrou správou pre investorov na Wall Street.

Všetko podľa Marksa bude záležať na tom, či Spojené štáty budú mať prezidenta, ktorý je pre biznis, alebo proti nemu. Sedemdesiattriročný miliardár vidí ako najvhodnejšieho kandidáta v tomto slova zmysle práve Donalda Trumpa. „Pozrite, ešte týždeň pred minulými prezidentskými voľbami sme boli uisťovaní, že vyhrá Hillary Clintonová a ak by zvíťazil Donald Trump, trhy skolabujú,“ povedal Howard Marks v rozhovore pre CNBC. „Trump voľby vyhral a trhy išli hore,“ dodal.

Marks sa tiež vyjadril k potenciálnym Trumpovým protikandidátom. Bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg je podľa Marksa človek, ktorý je „probyznysový“ a bývalý viceprezident Joe Biden má k biznisu stredne vrelý vzťah. Dôležitosť Trumpovho znovuzvolenia okrem iného vysvetľoval tým, že momentálne sú akcie ohodnotené pomerne vysoko a druhé Trumpove funkčné obdobie môže výrazne prispieť k tomu, aby súčasný rast na Wall Street pokračoval aj naďalej.

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno