Úverový rating Maďarska bol agentúrou Moody´s zvýšený z Baa3 na Baa2. Za zlepšením stoja očakávania solídneho ekonomického rastu v tomto a možno aj budúcom roku. Tento rok sa má maďarské hospodárstvo zväčšiť o 7 až 7,5 percenta, ako v piatok uviedol maďarský minister financií Mihaly Varga.

Maďarské rýchle oživenie prišlo v druhom štvrťroku tohto roku, a to v dôsledku pomerne silného fiškálneho aj monetárneho impulzu. Agentúra Moody´s uviedla, že strednodobý výhľad maďarskej ekonomiky do roku 2025 je opretý o vysokú mieru investícií. Súčasne očakáva, že epidémia koronavírusu už nebude tak výrazným limitujúcim faktorom pre pokračovanie hospodárskeho rastu.

Zvýšenie úverového ratingu hrá do kariet maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi, ktorý bude už na jar budúceho roka obhajovať svoj post. A zlepšenie ekonomického výhľadu mu tiež dáva priestor k ďalšiemu navyšovaniu vládnych výdavkov, ktoré sa bude snažiť zacieliť tak, by presvedčil čo najväčšiu časť voličov na hlasovanie pre jeho stranu Fidesz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno