Čínske úrady varujú miestne banky pred predajom jüanu. Mena voči doláru výrazne oslabila

Čínsky jüan sa v auguste voči americkému doláru oslabil takmer o dve percentá. K väčšiemu znehodnoteniu došlo v posledných dňoch. Čínsky regulačný orgán preto vyzval niekoľko domácich bánk, aby prestali s dumpingom jüanu.

Jüan najslabší za posledné roky V týchto dňoch sa jüan voči americkému doláru obchoduje na najnižších úrovniach za posledné dva roky. Len v auguste stratila čínska mena voči americkej takmer dve percentá svojej hodnoty. Reakcia Číny na seba nenechala dlho čakať A práve to pravdepodobne viedlo čínsky devízový regulátor k tomu, aby vyzval niekoľko čínskych bánk, aby zastavili predaj jüanu. Agentúra Reuters s odvolaním sa na dobre informované zdroje, ktoré si želali zostať v anonymite, uviedla.

Jüan najslabší za posledné roky

V týchto dňoch sa jüan voči americkému doláru obchoduje na najnižších úrovniach za posledné dva roky. Len v auguste stratila čínska mena voči americkej takmer dve percentá svojej hodnoty.

Reakcia Číny na seba nenechala dlho čakať

A práve to pravdepodobne viedlo čínsky devízový regulátor k tomu, aby vyzval niekoľko čínskych bánk, aby zastavili predaj jüanu. Agentúra Reuters s odvolaním sa na dobre informované zdroje, ktoré si želali zostať v anonymite, uviedla. „Príliš rozsiahle nákupy dolárov ukončil telefonát predstaviteľov centrálnej banky,“ uviedol jeden zo zdrojov. A ďalšie štyri osoby hovorili o podobnej skúsenosti.

Čínsky Štátny devízový úrad však takúto aktivitu odmietol s tým, že kurz jüanu je stabilný, rovnako ako očakávania budúceho vývoja. „To pomáha udržiavať výmenný kurz jüanu v podstate na stabilnej a racionálnej úrovni,“ uviedol pre agentúru Reuters spomínaný úrad.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno