3. Výber správného brokera

Ak máte záujem investovať nielen finančné prostriedky, kľúčovým pre vás bude najmä výber správneho brokera. To však nemusí byť jednoduché, tým skôr, ak si chceš byť istý, že vkladáš financie a dôveru do tých pravých rúk. Na čo sa teda sústrediť?

V zásade by ste mali mať jasno, na ktorých trhoch by ste sa chceli sústrediť – napr. akcie, ETF, forex, dlhopisy, futures, a opcie alebo štruktúrované finančné produkty? V dnešnej dobe, keď svet prepojuje internetovú sieť, je pomerne jednoduché zistiť, ktorý z brokerov sa sústredí práve na oblasť záujmu. Referenčné a získané ocenenia môžu byť preto dobrým vodítkom. Poskytovateľ by mal mať možnosť navrhnúť investičnú stratégiu, potenciál spolupráce a poradiť sa s optimálnou variantou s ohľadom na mieru rizika, výšku finančných prostriedkov a čas, ktorý plánujete vložiť do obchodovania. Z tohto vyplýva, že by mal byť dostatočne flexibilný, informatívny a komunikačný, poskytovať napríklad online podporu, pretože priamočiara a intenzívna komunikácia medzi brokerom a klientom je jedným z kľúčových kľúčov k úspešnej spolupráci.

Namiesto toho si položte otázku, čo presne od brokera očakávate? – aký je minimálny kapitál na založenie účtu, či budú účtované skryté poplatky, poplatky za neaktivitu alebo poplatky za vedenie účtu, ako budú úrokové sadzby pre maržové obchodovanie a shortselling atď. Rozdiely mezi jednotlivými brokermi, resp. brokerskými spoločnosťami môžu byť výrazné. Zaujímajte sa aj o to, či majú obchodnú platformu. Tú byste mali mať možnosť na určitý čas vyskúšať v demo verzi, aby ste mali možnosť zistiť, či plne vyhovuje vašim požiadavkám.

[uncode_block id=“55260″ inside_column=“yes“]

Už vo fáze nadväzovania spolupráce je súčasne dobrá myšlienka na spôsob a náročnosť prípadného ukončenia spolupráce a ak byte časom zistili, že výber brokera nebol príliš šťastný. Opomenutie tohto aspektu sa nemusí vôbec vyplácať.

Ďalej možno povedať, že najdôležitejším predmetom vášho záujmu by mala byť otázka bezpečnosti. Nie je potrebné podrobne rozobrať, že brokeri so sídlom v krajinách, v tzv. daňových rajoch, nemusia byť tou pravou voľbou. Obchodník by mal byť schopný preukázať svoju licenciu a registráciu u príslušného kontrolného úradu. V Českej republike túto úlohu plní Česká národní banka.

Ako je zrejmé, matematický vzorec pre to, ako nájsť v absolútnych hodnotách najlepšieho brokera, neexistuje. Každému vyhovuje niečo iné. Je dobré mať predstavu, ktoré kritériá sú pre výber toho pravého brokera práve pre vás najdôležitejšie. Vyberte si správneho brokera v našom prehľade brokerov.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno