V tomto dieli našej série o brokerských weboch si pozrieme web brokera XM. Budeme hodnotiť prehľadnosť webových stránok, kvalitu ponúkaného spravodajstva a úroveň služieb ktoré web ponúka.

Prehľadnosť webu

Webové stránky XM sú na prvý pohľad, povedzme, dosť špecifické, koláž z fotiek môže na niekoho pôsobiť dobre, na niekoho neprehľadne. Navigácia po webe nie je riešená úplne šťastne, hornú lištu je nutné najprv rozkliknúť a potom si vybrať z menu, čo vcelku zdržiava. Celkovo rozvrhnutie webu hodnotíme ako mierne podpriemerné.

Spravodajstvo

Web žiadne spravodajstvo neponúka, k dispozícii je len ekonomický kalendár. Pre zákazníkov sú k dispozícii každodenné forexové signály.

Služby

XM ponúka možnosť obchodovať so všetkými základnými inštrumentami, a navyše ponúka možnosť obchodovať aj s energiami. Pre začiatočníkov web ponúka alternatívu v podobe obchodovania s demo účtom. XM má tri typy účtov, ktoré sa líšia veľkosťou lotov, spreadom a minimálnym vkladom. Na rozdiel od väčšiny svojich konkurentov ponúka XM vzdelanie formou živých seminárov, vzhľadom k tomu, že žiadny z naplánovaných seminárov sa nekoná v Českej republike (najbližšia je v Budapešti), to znamená, že táto možnosť je skôr teoretická. Inú možnosť vzdelávania XM neponúka, čo je pre začínajúceho investora pomerne veľká prekážka.

Všeobecné informácie a kontaktné údaje

Rovnako ako mnoho ďalších brokerov, aj spoločnosť XM sídli na Cypre, kde podlieha miestnemu regulátorovi CySEC. Popri tom má firma pobočky v niekoľkých ďalších krajinách, bohužiaľ, však nie v Českej republike. Firmu môžete kontaktovať pomocou mailu a telefónu, ďalej je k dispozícii live chat. Dôveru v spoločnosť môže zvyšovať niekoľko ocenení. Celkovo hodnotíme XM ako web skôr pre skúsených investorov, začiatočníci môžu mať problém nájsť všetky potrebné informácie.

Hodnotenie:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno