Recenzia brokerského webu: Plus500 – Zaujímavá ponuka bez spravodajstva

V dnešnom diele našich recenzií budeme podrobnejšie sledovať ponuku brokerského webu Plus500. Ide o globálnu spoločnosť, ktorá sídli na Cypre a svoje služby poskytuje prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti. Už tradične zhodnotíme prehľadnosť webu, spravodajstvo a kvalitu služieb.

Prehľadnosť

Web je vcelku prehľadný vďaka záložkám na hornej lište. Podľa nášho názoru by išlo tieto záložky o niečo lepšie usporiadať. Hneď na úvodnej stránke je možné v tabuľke na pravej strane nájsť informácie ohľadom akcií, komodít, indexov, a pod. Takéto informácie sú pre obchodníka veľmi dôležité. To isté sa nedá povedať o obrovskej reklame, ktorá zaberie 1/3 úvodnej stránky a oznámi nám absolútne nepodstatnú informáciu ohľadom sponzoringu istého futbalového tímu. Pre zjednodušenie začiatkov je tu k dispozícii demonštračné video, ktoré podrobne ukazuje, ako obchodovanie na tomto portáli funguje, čo veľmi ceníme.

Spravodajstvo

Sekcia spravodajstva úplne chýba. Je teda nutné, aby si obchodník svoje informácie a analýzy hľadal inde.

Služby

Veľké plus je možnosť zriadenia demo účtu na skúšku zadarmo, takže si začínajúci obchodník môže ohmatať systém a zistiť, či mu vyhovuje. Plus500 ponúka veľmi dobré podmienky nielen pri obchodovaní na Forexe, ale aj pri obchodovaní komodít. Veľmi zaujímavou položkou, ktorú je možné cez Plus500 obchodovať je Bitcoin, čo nie je práve obvyklé, a tak v tomto smere tento web vyniká. Ďalšou zaujímavou ponukou je obchodovanie so zmluvami o rozdiele (CFD), ktoré pri správnom použití rozširujú výhody z držania akcie a podobne.

Všeobecné informácie

Spoločnosť Plus500 má svoje sídlo na Cypre a je pod dozorom regulátora CySEC. Kontakt s firmou je možné vykonať pomocou formulára, e-mailu, alebo on-line chatu. Plno informácií však možno nájsť v jednotlivých dokumentoch, ktoré sú dostupné na webových stránkach. Všeobecne nám na tomto webe chýbalo spravodajstvo a možnosť osobnej návštevy. Na druhú stranu ponúka solídne podmienky pre obchodovanie pomocou skoro 2 000 rôznych inštrumentov. Web hodnotíme ako priemerný.

Naše hodnotenie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno