Miliardár a investor Paul Singer varoval, že akcie môžu oproti februárovým maximám klesnúť až na polovicu svojej hodnoty. Naproti tomu tvrdí, že zlato je dnes jedným z najviac podhodnocovaných aktív.

Podľa Singera sa dá očakávať, že súčasná cena zlata má potenciál sa znásobiť. Dôvodom je vraj „fanatické znehodnocovanie peňazí všetkými významnými centrálnymi bankami sveta,“ uviedol Paul Singer pre Financial Times. Jeho hedžový fond Elliott Management nie je zďaleka jediný, ktorý v súčasnej dobe na zlato vsádza. Je ich naopak pomerne veľké množstvo.

Cena zlata sa momentálne pohybuje približne o dvanásť percent vyššie ako pred rokom. Nedávno sa vyšplhala dokonca nad 1750 dolárov za trójsku uncu a zdalo sa, že je len krôčik od pokorenie historického rekordu, ktorý prevyšuje 1800 dolárov, a ktorý sa dosiahol v druhej polovici roka 2011.

Investor Paul Singer, ktorého fond spravuje aktíva v hodnote okolo 40 miliárd dolárov, napísal investorom, že práve zlato má jednu z najväčších perspektív na zhodnotenie. „Oproti svojej férovej ​​cene je momentálne veľmi podhodnotené,uviedol Singer. Cena zlata rastie prakticky nepretržite od augusta 2018, kedy sa odrazila od úrovne 1200 dolárov za trójsku uncu. Na prelome rokov 2015 a 2016 dokonca testovalo hranicu tisíce dolárov, pod ktorú však nekleslo.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno