Wall Street dramaticky posilnila. Šéf Fedu totiž prezradil svoje predstavy o raste sadzieb

Všetky tri kľúčové indexy newyorskej burzy počas stredy výrazne posilnili. Investori reagovali na slová guvernéra Federálneho rezervného systému (Fedu) o ideálnom raste úrokových sadzieb.

Wall Street dramaticky posilnila.

Najväčší prírastok počas stredajšieho obchodovania zaznamenal hlavný index newyorskej burzy S&P 500, ktorý pridal 1,86 percenta. Len nepatrne pomalšie rástol index Dow Jones Industrial Average (o 1,79 percenta) a technologický Nasdaq, ktorý spevnil o 1,62 percenta.

Investori totiž prijali pozitívne vyjadrenie šéfa Fedu Jeromea Powella v americkej Snemovni reprezentantov, kde okrem iného povedal, že marcové zvýšenie úrokových sadzieb by bolo ideálne o 0,25 percentuálneho bodu. Powell tak rozptýlil špekulácie o tom, že by Fed chcel zvyšovať úrokové sadzby o 0,5, či dokonca o 1 percentuálny bod. Obchodníci teraz s 95-percentnou pravdepodobnosťou očakávajú zvýšenie práve o štvrť percentuálneho bodu.

V stredu na Wall Street najviac posilňovali akcie finančného sektora, banky dokonca pridali tri percentá po tom, čo sa dostali na najnižšiu úroveň od septembra minulého roka. Darilo sa aj energetickým titulom, ktoré spevnili o 2,2 percenta.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno