SEBA Bank a Sygnum Bank, dve bankové inštitúcie, ktoré sa špecializujú na digitálne aktíva, sa zapojili do prípravných prác na ceste za stablecoinom, ktorý by mohol niesť názov Bitcoin Suisse. ,,Tu vo Švajčiarsku je pre takúto spoluprácu veľmi vhodné prostredie. Každý z nás pracuje na vytvorení stablecoine naviazanom na švajčiarsky frank a pokračuje to dobre,uviedol Mathew Alexander, šéf oddelenia tokenizácia aktív v banke SEBA Bank.

Cieľom je vytvoriť digitálnu menu, ktorá bude akceptovaná ako spotrebiteľmi, ako aj centrálnou bankou alebo firmami, pretože všetci budú vedieť, že protistrana používa podobnú menu. Podľa Švajčiarov by nový stablecoin mal mať prínos aj v tom, že zabráni špekuláciám na zmeny výmenného kurzu švajčiarskeho franku voči iným menám.

Sygnum Bank už tiež pracuje na vytvorení partnerstva s telekomunikačným gigantom Swisscom, ktorý nedávno oznámil uskutočnenia prvej transakcie za využitia stablecoinu. ,,Sme v kontakte s ďalšími veľkými hráčmi na trhu. Dokážeme im ponúknuť úplne novú formu prevodu aktív za využitie blockchainu, čo všetko výrazne urýchľuje, doplnil Martin Burgherr, člen vedenia zákazníckej sekcie v Sygnum Bank.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno