Tento týždeň možno kvôli situácii na britskom politickom poli očakávať volatilitu libry. Tvrdý boj o podmienky brexitu pokračuje. Po poslednom rokovaní EÚ a Veľkej Británie obe strany vydali vyhlásenie, že neočakávajú uzatvorenie žiadnej rozumnej dohody do konca tohto týždňa.

V pondelok otvorí zasadnutie parlamentu Veľkej Británie sama kráľovná Alžbeta II., ktorá sa pokúsi prispieť k riešeniu problému ohľadom brexitu. Plán odchodu krajiny zo strany premiéra Borisa Johnsona nebol od vyjednávačov EÚ prijatý. Vyjednávania tradične troskotajú na kľúčových témach, ako je napr. írska poistka, kde ani jedna strana nechce ustúpiť. Veľká Británia sa prirodzene snaží vyjednať čo najlepšie možné výstupné podmienky. EÚ naopak nechce požiadavkám vyhovieť a chce situáciu pre Veľkú Britániu čo najviac sťažiť, aby odradila ďalšie krajiny od vystúpenia. Tým chce zachovať celistvosť EÚ.

Tento nekonečný súboj dlhodobo hýbe s trhmi a tento týždeň nebude výnimkou. Libra v pondelok mierne oslabila na $ 1,256. To je tesne pod hodnotou $ 1,2648, kde sa uzatváral posledný deň FX obchodovania.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno