V Indonézii vyrastie medená huta, dohoda s Čínou je blízko

Americká spoločnosť Freeport-McMoRan je blízko dohode s čínskou Tsingshan Holding Group na vybudovanie medenej huty v indonézskom priemyselnom centre Weda Bay. Uviedol to indonézsky minister pre námorné záležitosti a investície.

Projekt za takmer tri miliardy dolárov by mal byť kľúčovým prvkom pri výrobe medených rúr a drôtov, ktorých hodnota by mohla presiahnuť desať miliárd dolárov ročne. S odkazom na indonézske zdroje to uviedla agentúra Reuters.

Zariadenie by ale malo časom vyrábať aj iné medené súčiastky, ktoré sa využívajú ako komponenty pri produkcii lítiových batérií. Projekt má totiž pomôcť naplniť vládny cieľ, ktorým je vytvoriť robustný dodávateľský reťazec pre výrobu elektromobilov.

Hoci nebolo oficiálne oznámené, kedy by huť mohla začať fungovať, dá sa predpokladať, že by to malo byť už v roku 2023. Indonézsky minister pre námorné záležitosti a investície Luhut Pandjaitan totiž uviedol, že v tom čase už by malo iné zariadenie dodávať nikel, takisto potrebný na výrobu lítiových batérií. A Indonézia ich chce v roku 2023 začať dodávať na trh.

Indonézia sa snaží prilákať zahraničných investorov, ktorí by boli ochotní v krajine začať vyrábať nielen batérie, ale aj ďalšie komponenty pre elektromobily.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno