Tržby aj zisk na akciu spoločnosti Cloudera dynamicky rastú

Cloud

Technologická spoločnost Cloudera zameraná na poskytovanie cloudových úložísk zaznamenala v súčasnom štvrťroku dynamický rast zisku. Príjmy spoločnosti vzrástly v uvedenom období o viac ako 100% v porovnaní s plánovaným rastom ziskov v odvetví Zacks Internet – Software o 35,9 %. Odhad Zacks Consensus Estimate bol behom posledných dvoch mesiacov prehodnotený o viac ako 100 %.

Cena akcií spoločnosti stúpla za posledný mesiac z 8,33 na 9,80 USD.  Jedná se teda o zhodnotenie o 19 %. Odhady fiškálneho roku 2020 vo štvrtom štvrťroku boli prekonané vďaka zvýšeniu tržieb spoločnosti o 11 % na 731,2 milióna USD.

Oficiálne hospodárske výsledky za prvý štvrťrok roku 2020 zverejní spoločnosť už 3. júna 2020. Podľa očakávaní by mala spoločnost zaznamenať zisk 0,01 USD na akciu, teda medziročný rast o 107,69 %. Príjmy spoločnosti by sa podľa odhadov konsenzu mali pohybovať na úrovni 203,56 milióna USD. Spoločnosť by tak zaznamenala o 8,58 % vyšší zisk oproti predchádzajúcemu roku.

Podľa prezidenta a generálneho riaditeľa spoločnosti Roberta Beardena budú služby CDP Public Cloud Services ťažiť z konkurenčnej výhody, ktorá spočívá v riešení celého životného cyklu dát. Dodávatelia podnikových dát pre správu podnikových dát sa podľa jeho slov totiž zmenia na hybridnú spoločnosť s viac cloudovými datovými platformami.

Služieb spoločnosti Cloudera momentálne využívá napríklad nezávislá medzinárodná organizácia IFE, ktorá sa zaoberá výskumom jadrovej energetiky. Sprístupňuje tak svoje dáta všetkým subjektom zapojených do programu. Vďaka nárastu ponúkaných služieb sa dá očakávať, že aj naďalej porastie počet spoločností, ktoré sa zaradia do rozsiahleho portfólia zákazníkov spoločnosti.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno