Total investuje miliardy dolárov do obnoviteľných zdrojov v Indii

Francúzska ťažobná spoločnosť Total sa chce postupne zbavovať svojej závislosti na produkcii ropy. Dohodla sa preto na nákupe pätinového podielu v indickej energetickej firme, ktorá sa zameriava na využívanie obnoviteľných zdrojov.

Celková investícia spoločnosti Total by mala dosiahnuť asi 2,5 miliardy dolárov. Za tieto peniaze má Total získať dvadsaťpercentný podiel v indickej energetickej spoločnosti Adani Green Energy Limited (AGEL), ktorá na výrobu energie využíva obnoviteľné zdroje. A tiež jednu stoličku vo vedení spoločnosti. V cene je tiež päťdesiat percent firmy, ktorá prevádzkuje fotovoltaické elektrárne.

AGEL je súčasťou indického konglomerátu Adani Group, ktorej trhová kapitalizácia prevyšuje dvadsať miliárd dolárov. Total sa chce postupne zbavovať svojej závislosti na príjmoch z ťažby ropy a zvýšiť svoje aktíva v oblasti obnoviteľných zdrojov.

Do roku 2025 má v pláne zvýšiť vlastníctva inštalovanej kapacity v obnoviteľných zdrojoch zo súčasných deviatich na 35 gigawattov. A investícia do Agel má významne pomôcť Totalu v naplnení tohto zámeru významne pomôcť. AGEL chce totiž svoju inštalovanú kapacitu produkcie energie z obnoviteľných zdrojov do piatich rokov zvýšiť na 25 gigawattov.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno