Tento týždeň sa očakáva vyššia volatilita u dvoch škandinávskych mien. Konkrétne švédskej a nórskej koruny. Vedľa udalostí na svetových trhoch, ktoré veľmi silne ovplyvňujú situáciu v na export orientovanom Švédsku a Nórsku, ovplyvňuje meny aj očakávanie súhrnných dát výkonov ich ekonomík.

Pozitívnou správou je odloženie zvýšení ciel na Čínsky export do USA. Donald Trump to zdôvodnil pokrokom v jednaní medzi USA a Čínou. Čínske štátne spravodajstvo náladu na trhoch zase zrazilo. Pri jednaní vraj vznikol nový potenciálny problém, ktorý by mohol celú dohodu komplikovať.

Pokiaľ sa Trumpovi podarí dosiahnuť víťazstvo v Číne, existuje obava, že sa jeho zrak obráti na EÚ. Potenciálny konflikt možno vzhľadom k predchádzajúcim šarvátkam na tému obchodu medzi EÚ a USA očakávať. Vo svojej správe Donald Trump priamo zmienil potenciálne ohrozenie bezpečnosti USA vplyvom importu automobilov z EÚ.

Dôležité správy o výkone ekonomiky a situácií na trhu práce v Švédsku a Nórsku, ktoré majú byť zverejnené tento týždeň, sú už netrpezlivo očakávané. Výsledky a závery súhrnných správ veľmi pravdepodobne zapohybujú s kurzami švédskej i nórskej meny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno