Po niekoľkých úspešných týždňoch pre kryptomeny prišlo opäť ochladenie. Toto pondelkové ochladenie je pre začiatok roka typické. Bitcoin sa ešte v nedeľu 24.2. obchodoval tesne pod hranicou 4200 dolárov za jednotku. Po ochladení klesla jeho cena o zhruba 400 dolárov, teda na 3800 dolárov za kus.

Podobne bol zasiahnutý aj celý trh s kryptomenami. Druhá najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie – Ethereum sa prepadla o necelých 14,5% za posledných 24 hodín. EOS dokonca o 16,6%. Jediný Tether z top 10 kryptomien nezaznamenal stratu a za posledných 24 hodín vzrástol o 0,7%. Pre zbytok kryptomien nie sú dvojciferné poklesy cien výnimkami.

Trhová kapitalizácia kryptomien za posledných 24 hodín klesla zo 142 miliárd dolárov na zhruba 128 miliárd dolárov. Pokles sa teda uskutočnil o takmer 14 miliárd dolárov. Stále je však o zhruba tri miliardy vyšší, ako minulotýždňový pondelok. Po rastových týždňoch tak prišla významná korekcia. To však nemusí nutne znamenať zastavenie býčieho trendu na trhu s kryptomenami.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno