Prepojenie Číny s Hongkongom je pre akciové trhy priaznivé

V uliciach Hongkongu ľudia protestujú proti novému čínskemu bezpečnostnému zákonu, avšak jednému z najväčších finančných centier v Ázii prepojení s pevninskou Čínou zjavne prospieva. Aspoň čo sa záujmu investorov o hongkonskú burzu týka.

akcie

Burza v Hongkongu môže podľa investorov ťažiť zo zalistovania väčšieho počtu čínskych firiem. Pozitívne sa tak môže prejaviť finančné prepojenie s druhou najsilnejšou ekonomikou sveta. Zjavne na tom nič nezmení ani skutočnosť, že v uliciach Hongkongu ľudia opäť protestujú. Tentoraz proti novému bezpečnostnému zákonu, ktorý bol predstavený v stredu.

So záujmom o obchodovanie na hongkonskej burze ale občianske nepokoje nič nerobia a negatívne to na sebe nepociťuje ani hongkonský dolár. Francis Lun šéf hongkonskej spoločnosti Geo Securities uviedol pre agentúru Reuters: ,,Kým na Hongkonskú burzu budú prichádzať ďalšie čínske firmy, párty bude pokračovať.‘‘ Taktiež dodal: ,,Ľudia z finančného sveta sú posadnutí zarábaním peňazí a len ťažko ich od tohto životného poslania môže niečo odradiť,“ s tým, že finančný svet žije v dvoch paralelných vesmíroch. Znepokojiť by finančné trhy mohla len taká legislatíva, ktorá by obmedzovala ich fungovanie, čo ale nie je tento prípad a hongkonské akcie v tomto týždni mierne posilňujú.

 

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno