Bitcoin sa po dlhšej dobe nakrátko prepadol pod 9000 dolárov

Kryptomena s najväčšou trhovou kapitalizáciou sa počas štvrtkového obchodovania na malú chvíľu prepadla pod hranicu deväť tisíc dolárov. Bitcoin tak po dlhšej dobe prelomil takto významnú hranicu smerom nadol.

Bitcoin sa však krátko potom vrátil späť nad hodnotu 9000 dolárov a obchodovanie ďalej pokračovalo v kľudnom až ospalom duchu. Taktiež objem obchodovania nijako nevybočoval z radu posledných dní. Vo štvrtok sa zobchodoval Bitcoin za necelých 80 miliónov dolárov, čo zodpovedá aj ďalším dňom na prelome tohtoročného júna a júla. Ešte pred mesiacom pritom objem obchodov s Bitcoinom presiahol 300 miliónov dolárov.

Na trhu s Bitcoinom sa tiež znížila volatilita. Zdá sa, že veľkí obchodníci držia veľké objemy kryptomeny a čakajú na nejaký výraznejší pohyb kurzu. Ten prakticky neprišiel už posledné dva mesiace. Od začiatku mája sa hodnota Bitcoinu pohybuje medzi deviatimi a desiatimi tisícami dolára s tým, že na začiatku tohto obdobia nebolo výnimkou, keď sa cena Bitcoinu zmenila aj o niekoľko sto dolárov počas jedného dňa. Akýsi druh agónie pretrváva aj na ostatných hlavných kryptomenových trhoch, akoby nimi vládol pokoj pred búrkou.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno