Platobná platforma PayPal preveruje možnosť prísť s vlastným stablecoinom

PayPal chce rozvíjať svoj kryptomenový biznis, a tak hľadá spôsob, ktorým by zaviedol svoj vlastný stablecoin. Virtuálnu menu, ktorá by bola naviazaná na niektorú z globálnych rezervných mien.

Pay Pal, platby

„Preskúmavame možnosti zaviesť vlastný stablecoin. Chceme svoj biznis posunúť dopredu a akonáhle v tom budeme mať jasnejšie, určite začneme spolupracovať s príslušnými regulátormi,“ uviedol hovorca platformy PayPal pre portál Coindesk.com.

Platobná platforma PayPal začala byť v oblasti zavádzania svojho vlastného stablecoinu veľmi aktívna po tom, čo jej výrazne vzrástli prijaté platby v kryptomenách a záujem o tento spôsob platenia je stále na vzostupe. Že sa PayPal chystá zaviesť stablecoin, zistili vývojári agentúry Bloomberg. Tí odhalili, že aplikácia PayPalu pre iPhone obsahuje skrytý kód, ktorý nesie názov budúceho stablecoinu „PayPal Coin“.

Z kódu je tiež zrejmé, že stablecoin bude naviazaný na americký dolár, uviedol portál Coindesk.com. Podľa PayPalu kód pochádza z nedávneho interného hackatónu, v rámci ktorého sa experti PayPalu snažili vytvoriť nové produkty v rámci služby, ktoré sa možno nikdy nedočkajú verejnej verzie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno