Nepokoje vo Washingtone zahýbali dolárom, zlatom i Bitcoinom

Stredajšie násilné nepokoje počas rokovaní amerického Kongresu na potvrdenie výsledkov prezidentských volieb mali vplyv aj na ekonomiku. Dolár vymazal všetky predchádzajúce zisky, zlato oslabilo, Bitcoin vystrelil k novým rekordom.

Kurz amerického dolára sa v stredu vyvíjal ako na hojdačke. Spočiatku sa odrazil k silnejším úrovniam zo svojich dvojročných miním voči euru. Pozitívne tak reagoval na vývoj volieb zástupcov Senátu. Lenže v popoludňajších hodinách začal vymazávať nadobudnuté zisky. To, keď sa do budovy Kapitolu prebojovali demonštranti, ktorí sa nechceli zmieriť s tým, že Donalda Trumpa v úrade vystrieda Joe Biden.

Ruka v ruke s oslabovaním dolára išlo tiež oslabovanie zlata a spevňovanie Bitcoinu. Kým žltý kov odpísal asi 1,7 percenta, Bitcoin sa odrazil k ďalším rekordným hladinám. Prvýkrát v histórii prekonal hranicu 36 tisíc dolárov. Pričom pred prepuknutím nepokojov si na ňom investori vyberali zisky. Bitcoin tak počas niekoľkých málo hodín zdražel asi o 2,5 tisíc dolárov a na krátku dobu sa priblížil na dohľad 37 tisícom. Potom, čo sa situácia vo Washingtone začala upokojovať, Bitcoin mierne oslabil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno