Bitcoin pokračuje v spanilej jazde. Vo štvrtok sa krátko dostal nad 40-tisíc dolárov

Lámanie historických rekordných úrovní u Bitcoinu neprestáva ani v novom roku. Je to len pár dní, kedy sa táto najrozšírenejší kryptomena prvýkrát dostala nad 30 tisíc dolárov a už došlo aj k prekonaniu ďalšej méty. Do istej miery sa na to podpísalo aj vyčíňanie demonštrantov v budove amerického Kongresu.

Bitcoin
Bitcoin

Bitcoin v noci na štvrtok SEČ prvýkrát v histórii prekonal hranicu 36 tisíc dolárov. Bezprostredne reagoval na nepokoje, ktoré prepukli vo Washingtone, keď sa demonštranti z radov priaznivcov dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa dostali do budovy Kapitolu a pustošili ju zvnútra.

Avšak posilňovanie Bitcoinu pokračovalo aj v priebehu štvrtka. Ešte pred štvrtou ranné sa dostal nad 37-tisíc a krátko popoludní dokonca nad 38 tisíc dolárov. Vrchol ale prišiel po 19. hodine stredoeurópskeho času, kedy prelomil hranicu 40 tisíc dolárov na krátku dobu. Následne počas dňa testoval odolnosť méty 38 tisíc dolárov.

Podľa analytikov sa u Bitcoinu prejavujú podobné faktory ako na jeseň, kedy jeho spanilá cesta nahor začala: uvoľnená politika centrálnych bánk a väčšia ochota investorov hľadať na trhu aktíva, ktoré nesú vyšší výnos pri prijateľnom riziku. Je však nutné zdôrazniť, že kryptomeny stále predstavujú veľmi rizikovú investíciu a ich nákup je potrebné dôkladne zvážiť.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno