Nemeckí automobiloví giganti vrátane BMW, Volkswagenu alebo Audi vsádzajú na rozvoj vodíkovej technológie. Sú totiž presvedčení, že elektromobilita v súčasnej podobe je len odrazovým mostíkom k ďalšiemu štádiu vozidiel poháňaných elektrinou. Tým je práve využitie vodíkových palivových článkov, ktoré potrebnú elektrickú energiu pre pohon vozidla vyrábajú priamo v aute.

Automobilky počítajú s tým, že je len otázkou času, kedy dôjde k vytvoreniu takých podmienok, ktoré budú pre rozvoj vodíkovej technológie oveľa priaznivejšie, než je tomu teraz. Medzi najväčších priekopníkov vodíka v rámci nemeckých výrobcov áut patrí BMW. Mníchovská automobilka by chcela začať vodíkové autá na trh v masívnom meradle dodávať do roku 2030.

BMW starostlivo monitoruje politiku jednotlivých krajín vo vzťahu k vodíka, a to nielen v Európe, ale najmä v Číne, ktorá je najväčším automobilovým trhom na svete. „Ak politici alebo trh nasmerujú dopyt k vodíkovým vozidlám, budeme pripravení,“ uviedol pre agentúru Reuters viceprezident BMW Jürgen Güldner.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno