Nemecké automobilky vsádzajú na vodík. Dobíjanie áut zo zásuvky je len predchodca, hovoria

Elektromobily dobíjané zo zásuvky sú len predzvesťou technológie, ktorá môže úplne premeniť štruktúru globálnej ekonomiky. Veľké nemeckej automobilky upozorňujú, aby sme nezabúdali na vodík.

automobil, automobilovy priemysel

Nemeckí automobiloví giganti vrátane BMW, Volkswagenu alebo Audi vsádzajú na rozvoj vodíkovej technológie. Sú totiž presvedčení, že elektromobilita v súčasnej podobe je len odrazovým mostíkom k ďalšiemu štádiu vozidiel poháňaných elektrinou. Tým je práve využitie vodíkových palivových článkov, ktoré potrebnú elektrickú energiu pre pohon vozidla vyrábajú priamo v aute.

Automobilky počítajú s tým, že je len otázkou času, kedy dôjde k vytvoreniu takých podmienok, ktoré budú pre rozvoj vodíkovej technológie oveľa priaznivejšie, než je tomu teraz. Medzi najväčších priekopníkov vodíka v rámci nemeckých výrobcov áut patrí BMW. Mníchovská automobilka by chcela začať vodíkové autá na trh v masívnom meradle dodávať do roku 2030.

BMW starostlivo monitoruje politiku jednotlivých krajín vo vzťahu k vodíka, a to nielen v Európe, ale najmä v Číne, ktorá je najväčším automobilovým trhom na svete. „Ak politici alebo trh nasmerujú dopyt k vodíkovým vozidlám, budeme pripravení,“ uviedol pre agentúru Reuters viceprezident BMW Jürgen Güldner.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno