Domů Novinky Neistoty na finančných trhoch pomáhajú kryptomenám, ktoré posilňujú

Neistoty na finančných trhoch pomáhajú kryptomenám, ktoré posilňujú

1

Neistoty na finančných trhoch pomáhajú kryptomenám, ktoré posilňujú. Bitcoin znovu atakuje hranicu 12 000 dolárov. Medzi hlavné neistoty na svetových trhoch patria obchodná vojna medzi Čínou a USA a BREXIT. Kým juan oslabil natoľko, že prelomil kľúčovú hranicu 7 juanov za dolár, tak libra naráža na 23 mesačné minimá.

Opačná situácia sa odohráva na fronte kryptomien. Vyššie spomínaný Bitcoin vo svetle udalostí posilnil o necelých 10% za posledných 24 hodín. Druhá najväčšia kryptomena Ethereum posilnila o 5% na 230 dolárov a XRP o 2,89% na 0,3 dolára. Zaujímavé rasty cien zaznamenal aj piaty litecoin, ktorý rástol o 6% na necelých 100 dolárov a jedenáste Monero, ktoré rástlo o 7% na 92 ​​dolárov.

Napätá situácia na svetových trhoch, ktorá spôsobuje rad neistôt, pomáha kryptomenám. Spomaľujúca svetová ekonomika a spomínané neistoty podporujú chuť obchodníkov investovať do rizikovejších aktív v podobe kryptomien. Ich vlastníci a potenciálni investori by na tejto situácii mohli zarobiť. S rastúcim záujmom o kryptomeny rastie spravidla tiež ich cena.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno