Kryptomeny podľahnú regulácii. Je to len otázka času, tvrdí šéf americkej Komisie pre cenné papiere

Trh s kryptomenami bude jedného dňa tak veľký, že nebude možné, aby sa vyhol regulácii. Je o tom presvedčený Gary Gensler, šéf americkej Komisie pre cenné papiere. Je to podľa neho otázka niekoľkých rokov.

Bitcoin

Gary Gensler v rozhovore pre britský denník Financial Times uviedol, že platformy pre obchodovanie s kryptomenami budú do piatich až desiatich rokov podliehať regulácii podobnej tej, ktorú poznáme z finančného sektora. Nepôjde teda o reguláciu samotnej kryptomeny, ale búrz, na ktorých sa s digitálnymi mincami obchoduje.

„Ak celosvetový trh s kryptomenami dosiahne okolo dvoch bilióna dolárov, je to hranica, od ktorej je potrebné kryptomeny regulovať,“ uviedol Gensler pre Financial Times. História nám podľa neho hovorí, že bez podliehania regulácie nie je možné dlhodobo existovať. „Finančný svet je najmä o dôvere,“ dodal Gensler.

Šéf americkej Komisie pre cenné papiere taktiež vyjadril rozhorčenie nad odozvou platforiem pre obchodovanie s kryptoměnami na jeho vyjadrenia, že by sa mali registrovať práve u spomínaného regulátora. „Povedal som im, nech za nami prídu a začnú sa s nami baviť,“ uviedol pre britský denník. Podľa Gensler je na trhu veľa platforiem, a preto by niektoré urobili lepšie, aby sa k dodržiavaniu oficiálnych pravidiel prihlásili.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno