Ešte na konci minulého roka kryptomenové fondy mali v správe len 2,57 miliardy dolárov. Počas necelých dvanástich mesiacov sa táto suma viac ako päťnásobne zvýšila. Zo 429 miliónov dolárov, ktoré do fondov natieklo za uplynulý týždeň, viac ako 330 miliónov smerovalo do najväčšieho kryptomenového fondu Grayscale. Celkovo tak má vo svojej správe cez 12 miliárd dolárov, ako vyplýva zo správy spoločnosti CoinShares, na ktorú odkazuje agentúra Reuters.

Podľa investičného stratéga CoinShares Jamesa Butterfilla je zrejmá zmena vnímania kryptomien u klientov, ktorí by o nich ešte treba pred rokom neuvažovali. „Obracajú sa na nás a hovoria: Bitcoin tu zostane, pomôžte nám mu porozumieť,“ uviedol Butterfill pre Reuters s tým, že do kryptomien už zďaleka neinvestujú len drobní špekulanti. Sme vraj na začiatku záujmu o kryptomeny zo strany inštitucionálnych investorov.

Najväčší týždenný príliv investícií do kryptomenových fondov nastal pred iba troma týždňami, a to v objeme 468 miliónov dolárov. Cez 70 percent týchto peňazí potom smerovalo do Bitcoinu, ktorý atakuje svoje historické maximá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno