Medzi kanadskou ťažobnou spoločnosťou Lithium Americas a najväčším výrobcom batérií, čínskou spoločnosťou Contemporary Amperex Technology Ltd. (CATL) vypukla doslova vojna o to, kto ovládne iného kanadského ťažiara Millennial Lithium. Zatiaľ čo CATL za Millennial asi pred mesiacom ponúkol v prepočte 377 miliónov kanadských dolárov, Lithium Americas teraz prišlo s ponukou vo výške rovných 400 miliónov.

Lithium Americas ponúkla akcionárom Millennial cenu vo výške 4,70 kanadských dolárov za akciu, ktorá by bola čiastočne zaplatená v akciách Lithium Americas, čiastočne v hotovosti. Akcie Millennial na ponuku zareagovali prudkým posilnením o viac ako štvrtinu. Vedenie Millennial Lithium rozhodlo, že ide o lepšiu ponuku ako od Číňanov, ktorým ale dalo desať dní na rozmyslenie, či na ňu budú reagovať.

Ak by Lítium Americas uspela, získala by prístup k ložiskám, ktoré by predstavovali dodatočnú ťažbu lítia v objeme okolo 24 tisíc ton ročne počas nasledujúcich 40 rokov. Millenial Lithium totiž disponuje bohatými náleziskami v Argentíne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno