Joe Biden má plán na záchranu americkej ekonomiky. Za takmer dva bilióny dolárov

Ekonomický program nastupujúceho prezidenta Spojených štátov Joea Bidena získava jasnejšie kontúry. Základom má byť priama finančná podpora domácností, desiatky miliárd na vakcináciu a testovanie na koronavírus. V neposlednej rade obsahuje 350 miliárd dolárov pre jednotlivé štáty.

usa

Celkový účet ekonomického balíčka má dosiahnuť 1,9 miliardy dolárov, čo predstavuje skoro desať percent amerického hrubého domáceho produktu. Joe Biden v ňom počíta s navýšením priamych platieb domácností zo súčasných 600 na 2000 dolárov mesačne.

Ďalšie peniaze majú ísť na priamy boj s koronavírusovou pandémiou. Konkrétne 20 miliárd dolárov na národný vakcinačný program a 50 miliárd dolárov na testovanie na prítomnosť koronavírusu. Joe Biden chce tiež uvoľniť 350 miliárd dolárov jednotlivým štátom a lokálnym vládam na financovanie rôznych programov, ktoré majú pomôcť obnoviť americkú ekonomiku po kríze spôsobenej koronavírusovou pandémiou.

Nastupujúci šéf Bieleho domu, ale už predtým hovoril o pláne na zvýšenie daní korporáciám zo současných 21 na 28 percent. Vyššie procento zo svojich zárobkov majú v budoucnosti odvádzať aj Američania s nejvyššími príjmami s tým, že nejvyššia sazba by mohla zastavit tesne pod 40 percentami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno