Intel – líder v integrovanej elektronike

Intel

Intel (NASDAQ)

Výnosy TTM spoločnosti Intel sú na úrovni 5,16 USD a súčasné cena je približne 64.40 USD. Výnosy z TTM končiace 31. marca 2020 boli o 7 % vyššie ako TTM končiace v predchádzajúcom marci. Pre spoločnosť to znamená, že PE spoločnosti je nižšia ako 12. To sa dá považovať za veľmi priaznivý výsledok.

Spoločnosť zvýšila dividendu za posledných 20 rokov z o 1 600 %. V roku 2000 vyplatila spoločnosť INTC 0,02 USD a teraz je to 0,33 USD. Za posledných 5 rokov bola zvyšovaná sadzba 5 %. Súčasná miera dividend je 2,3 %.

Spoločnosť Intel okrem každoročného zvyšovania dividend takisto už od nepamäti vracia akcionárom hotovosť prostredníctvom kúpy akcií. Jedná sa o zhruba 20 % nesplatených akcií, ktoré spoločnosť kúpila späť.

5G bude mať rozhodne veľký dopad na všetky časti sveta internetu, no zatiaľ je náročné predpovedať ho. Vyžadované budú nové, super rýchle čipy. Pre veľké zvýšenie rýchlosti bude potrebné takisto aj zvýšenie šírky pásma, dátového centra a možností cloudu. Toto všetko patrí do trhov s výrobkami Intel.

Je predpoklad, že spoločnosť bude mať v budúcnosti priaznivé výsledky a to najmä vďaka svojej veľkosti, vynikajúcim finančným prostriedkom, ktorými spoločnosť disponuje, dobrej dividende, menšiemu počtu akcií a trhu, ktorý sa ďalej rozširuje. Keďže výrobky spoločnosti sú žiadané,  príjmy by  mali v budúcnosti rásť.

Intel Corporation (skratka z Integrated Electronics – integrovaná elektronika) je medzinárodná  spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou mikroprocesorov a integrovaných obvodov. Okrem toho patria do výroby spoločnosti aj ďalšie počítačové komponenty ako sieťové adaptéry, základné dosky a pod. Spoločnosť sídli v USA a jej trhová hodnota je 150 miliárd USD (stav k decembru 2005). Ročne Intel vyrobí 75 % celosvetovej produkcie x 86 procesorov.

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.