Caterpillar ako súčasť dlhodobej investičnej stratégie

Stavebníctvo

Caterpillar (NYSE)

Caterpillar patrí medzi najväčších výrobcov stavebných a banských strojov, dieselových a plynových motorov, priemyselných plynových turbín a dieselelektrických lokomotív. Súčasťou blue chip indexu Dow Jones je od roku 1991.

Spoločnosť má  veľký podiel na obnove oblastí v USA, ktoré boli zasiahnuté prírodnými katastrofami. Väčšina príjmov spoločnosti pochádza z vládnych alebo komunálnych zákaziek. Vo svojom portfóliu má približne 20 značiek, pod ktorými vyrába motory, komponenty pre stavebné a poľnohospodárske stroje a ďalšie služby, medzi ktoré patrí napr. poistenie.

Caterpillar je považovaná za vhodnú súčasť dlhodobej investičnej stratégie pretože už od svojho vzniku v roku 1925 vypláca spoločnosť dividendy pravidelne a stabilne.

Caterpillar Inc., ktorá sa zaoberá navrhovaním, výrobou a predajom strojov a motorov je americká korporácia, ktorá má zároveň v ponuke finančné produkty a poistenie. Zabezpečuje to prostredníctvom celosvetovej obchodnej siete. Pre spoločnosť je charakteristická obchodná známka “stroje žltej farby” a logo “CAT”.

Caterpillar patrí medzi tie spoločnosti, ktoré sú obsiahnuté v akciovom indexe Dow Jones Industrial Average. Celkovo je tam 30 spoločností. Spoločnosť sídli v meste Peoria v Illinois a jej tržby ročne dosahujú zhruba 50 mld. USD.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno