Podľa ministra pre námornú dopravu a investície Luhuta Pandjaitana by sa výroba batérií mohla v Indonézii rozbehnúť do roku 2023.

Továrne na výrobu batérií pre elektromobily by mali vyrásť v blízkosti chemičiek, ktoré čoskoro začnú produkovať látky, ktoré sa k produkcii lítiových batérií používajú. Lúhu Pandjaitan uviedol, že chce investorov motivovať k tomu, aby investície do batériovej produkcie začali prúdiť čo najskôr. „Koordinujeme kroky so spoločnosťami GEM a Catla (čínske spoločnosti zameriavajúce sa na výrobu batérií – pozn. red.), ktoré povedú k výstavbe továrne na produkciu lítiových batérií v Indonézii,“ povedal Pandjaitan.

Indonézsky minister tiež uviedol, že spolu s vládou hľadajú vhodnú lokalitu v západnej časti ostrova Jáva, kde by továrne na batérie mohli vyrásť. Práve tu začnú svoju prevádzku aj spomínané chemické závody. „V roku 2023 musí byť všetko hotové,“ povedal okrem iného Pandjaitan. Spoločnosť GEM očakáva, že skúšobná chemická výroba látok potrebných na výrobu lítiových batérií začne v Indonézii v auguste budúceho roka. Prvá fáza testovania by potom mala byť dokončená ešte pred začiatkom roka 2021.

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno