Hongkong a Tokio v pondelok rástli, Šanghaj a Soul zamierili nadol

Počas pondelkového obchodovania došlo na hlavných ázijských akciových trhoch k paradoxnej situácii. Kým burza v Šanghaji citeľne oslabovala, Hongkong mierne rástol. V protismere sa pohybovali aj akcie na burze v Tokiu a Soule.

jihovýchodní asie, azie, ázi

Akcie na burze v Šanghaji na začiatku nového týždňa stratili jedno percento. Index CSI300, ktorý zahŕňa takzvané blue chips tituly, dokonca oslabil o 2,2 percenta, keď sa cez deň prepadal aj o tri percentá. Za poklesom stoja silnejúce obavy o zavádzaní reštriktívnej hospodárskej politiky a makroekonomická predikcia, ktorá tento rok počíta s konzervatívnym odhadom hospodárskeho rastu čínskej ekonomiky.

Čínskym akciám nepomohli ani lepšie než očakávané čísla mapujúce priemyselnú a obchodnú aktivitu. Z dát ale ťažila burza v Hongkongu. Tamojší index Hang Seng posilnil o miernych 0,3 percenta, a to aj napriek poklesu čiastkového indexu, ktorý zahŕňa čínske spoločnosti. Hongkong ťahali nahor finančné tituly a akcie firiem zo zdravotníckeho sektora.

Proti sebe išli aj akcie v Tokiu, ktoré posilnili o 0,17 percenta, a v Soule, ktoré naopak 0,28 percenta stratili. Kým Tokio posilňovalo vďaka cyklickým titulom, Soul sa vydal nadol kvôli technológiám.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno