Najstaršie index burzy v New Yorku predviedol najväčšiu intradenný vzostup za posledné dva mesiace. Rozdiel medzi najnižšou a najvyššou štvrtkovou úrovňou predstavoval 3,5 percenta.

Začiatkom štvrtkového obchodovania sa Dow Jonesov index vydal do červeného teritória. Počas dopoludnia stratil zhruba jedno percento, aby sa po 10. hodine vybral na spanilú jazdu smerom nahor. Záverečná hodnota indexu DJIA sa dostala nad hranicu 26-tisíc bodov, a oproti intradennému dnu Dow Jones zakončil o 3,5 percenta silnejšie. O viac ako percento posilnil aj index S&P 500, necelé percento pridal aj index Nasdaq.

Trhy v USA spevňovali napriek zlým správam z amerického trhu práce. Končiacim 9. májom sa o dávky v nezamestnanosti prihlásili ďalšie tri milióny ľudí a ich celkový počet od začiatku Koronavírusovej krízy už presiahol 36 miliónov. Miera americkej nezamestnanosti sa vyšplhala na pätnásť percent, čo je najviac od Veľkej depresie z 30. rokov minulého storočia.

Rally na finančných trhoch v USA bola vedená finančným sektorom. Banky doplnili straty z minulých dní, kedy sa naopak stali terčom výpredajovej nálady. Investori sa totiž obávajú zavedenia záporných úrokových sadzieb, čo by mohlo bankový sektor do istej miery poškodiť.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno