Dow Jones v roku 2020 pokorí 32 tisíc bodov

Poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa Peter Navarro je presvedčený, že burzový index Dow Jones Industrial Average posilní v tomto roku najmenej o trinásť percent.

Jeden z najstarších burzových indexov sveta by tak mal počas roka 2020 atakovať hranicu tridsiatich dvoch tisíc bodov, čo by bola najvyššia úroveň v histórii. Petra Navarra k tejto predpovedi vedie optimizmus vyvolaný dosiahnutím prvej fázy obchodnej dohody medzi USA a Čínou, ktorá má byť podľa silvestrovského tweetu Donalda Trumpa podpísaná 15. januára. „Budú nasledovať rokovania o fáze dva,“ dodal Trump.

Navarro však vidí aj ďalšie faktory, ktoré by mohli avizovaný rast indexu Dow Jones spôsobiť. Ide napríklad o trvalú nákupnú náladu amerických domácností, ktorá prispeje k tomu, že hospodárstvo USA by sa malo vyhnúť recesii aj po celý budúci rok. Trumpov poradca dokonca verí, že rast HDP bude bližšie trom percentám, pričom sa všeobecne očakáva len ​​dvojpercentný rast.

Newyorskej burze bude hrať do kariet aj pokračujúca uvoľnená politika Fedu alebo dosiahnutie obchodnej dohody medzi USA, Kanadou a Mexikom, ktorá má nahradiť dohodu NAFTA podpísanú začiatkom 90. rokov minulého storočia.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno