Stredajšie vyhlásenie predstaviteľov FEDu poslalo hodnotu dolárového indexu na trojmesačné minimum. Počas tohto roka zrejme skutočne dôjde k zníženiu úrokových sadzieb, podľa analytikov k tomu s najväčšou pravdepodobnosťou dôjde ešte počas letných mesiacov. Základná úroková sadzba má do konca roka klesnúť až o 75 bázických bodov. FED tak rovnako ako Európska centrálna banka plánujte v dôsledku globálneho ekonomického ochladenia uvoľňovať svoju monetárnu politiku.

Hodnote dolára by významne pomohlo uzavretie dohody medzi USA a Čínou, ktorá by uvoľnila existujúce obchodné napätie. Hlavy oboch štátov sa majú stretnúť počas tohto týždňa na summite krajín G20 v Japonsku. Analytici však významný posun v rokovaniach neočakávajú.

Hodnota dolára tak voči euru klesla o 0,67 percenta a menový pár EUR/USD sa obchodoval v pomere 1,1368, čím spadol na svoje minimum z konca marca tohto roka. Hodnota dolárového indexu klesla o 0,42 percenta na hodnotu 96,219 (taktiež minimum z konca marca tohto roka). Japonský jen je aj naďalej vyhľadávaný ako najbezpečnejší prístav a jeho hodnota voči doláru vzrástla na svoje päťmesačné maximum, keď sa menový pár USD/JPN obchodoval v pomere 107,045.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno