Dolár ukázal svoju silu. Tohtoročný prvý štvrťrok bolo jeho najlepší za takmer tri roky. Posilnil prakticky voči všetkým významným svetovým menám, keď od januára do konca marca reagoval na pozitívne správy prichádzajúce z americkej ekonomiky. Voči euru sa pred Veľkou nocou obchodoval na najsilnejších úrovniach za posledných päť mesiacov na úrovni 1,176 dolára za euro.

Podľa odhadu analytikov si v najbližších týždňoch dolár svoju súčasnú pozíciu pravdepodobne udrží, a možno bude ešte mierne posilňovať. Môžu za to pozitívne očakávania podporené aktuálnymi dátami z amerického trhu práce alebo údajmi o postupujúcom očkovaní proti koronavíruse.

V americkom hospodárstve vzniklo v marci viac pracovných miest, než sa očakávalo. V marci vzniklo v Spojených štátoch 916 pracovných miest a celkový počet zamestnaných Američanov sa od decembra nepretržite zvyšuje. Miera nezamestnanosti klesla v marci na rovných šesť percent, čo je sú dva percentuálne body nad úrovňou pred prepuknutím koronavírusovej krízy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno