Obchodovanie s akciami Kaisa Group na hongkonskej burze bolo v piatok pozastavené po tom, čo vyšlo najavo, že spoločnosť má problémy s likviditou. Agentúra Reuters navyše uverejnila informácie, že Kaisa hľadá kupcu pre svoju dcérsku spoločnosť Kaisa Property, ktorá sa stará o manažment realitných aktív.

Podľa analytikov sa Kaisa Group môže stať ďalšou Evergrande, a ukazuje sa skutočná hĺbka problémov celého čínskeho developerského sektora, ktorý trpí veľkým dlhovým zaťažením. Samotná Kaisa Group má do konca roka splatiť dlhopisy za 400 miliónov dolárov s kupónom cez 59 miliónov. V nasledujúcich dvanástich mesiacoch potom musia splatiť ďalšie dlhopisy v hodnote okolo 3,2 miliardy dolárov.

Kaisa vraj plánuje predať svoje aktíva v Šen-čene, prevažne komerčné nehnuteľnosti, ktorých hodnota sa odhaduje na necelých 13 miliárd dolárov. Agetúra Reuters uviedla, že sa ich chce zbaviť do konca budúceho roka. V majetku skupiny je však ďalších takmer sto projektov v rovnakom meste za takmer 96 miliárd dolárov.

4 KOMENTÁŘE

  1. […] City Index ponúka konkurenčné spready na Forexe, CFD a stávkových produktoch. Výbery sú bezplatné a na otvorenie účtu nie je potrebný žiadny minimálny vklad. Na účtoch, ktoré nie sú aktívne viac ako rok, sa však účtuje poplatok 12 GBP mesačne. Provízia sa účtuje iba za obchodovanie s Akciami. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno