Čílska ťažobná spoločnosť SQM chystá obriu expanziu

Popredný čílsky ťažiar lítia, spoločnosť SQM, chce rozšíriť svoju činnosť nielen na území Čile, ale aj v Austrálii. V najbližších týždňoch má rozhodnúť o vydaní nových akcií a výťažok z ich predaja použiť na financovanie potrebných investícií.

baterie litium

Vedenie spoločnosti SQM dostalo zelenú od akcionárov na vydanie viac ako 22 miliónov nových akcií v hodnote cez jednu miliardu dolárov. Získané peniaze chce SQM použiť na svoju expanziu v Čile a tiež v Austrálii. Má totiž v pláne zvýšiť svoju produkciu lítia takmer na trojnásobok súčasného stavu, a to do roku 2023.

SQM tak reaguje na očakávaný rast dopytu po tomto kove, ktorý je potrebný k výrobe batérií nielen do elektromobilov. Za týmto účelom SQM plánuje investovať približne dve miliardy dolárov, ako spoločnosť oznámila už na sklonku minulého roka.

Čílsky ťažiar chce rozšíriť svoj austrálsky projekt Mount Holland, kde by mala produkcia lítia stúpnuť až na 50 tisíc ton ročne. Či nakoniec SQM tento krok podnikne, závisí od výsledkov správy o uskutočniteľnosti, ktorá má byť hotová ešte v tomto štvrťroku.

Globálny trh s lítiom je veľmi dynamický. Odhaduje sa, že sa dopyt po tomto kove do piatich rokov strojnásobí a v ďalších piatich rokoch ešte zdvojnásobí na takmer dva milióny ton ročne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno