Bitcoin sa v stredu obchodoval prvýkrát v tomto roku za menej ako 30 tisíc dolárov. Na krátky čas sa dokonca dostal na hodnotu 28 845 dolárov. Niekoľko desiatok minút pred stredajšou polnocou (stredoeurópskeho času) sa ale vrátil nad 30 tisíc dolárov. Napriek tomu môže byť epizóda z polovice tohto týždňa známkou, že s Bitcoinom je stále potrebné zaobchádzať ako s mimoriadne rizikovým aktívom.

Podľa analytikov si však investori našli atraktívnejšie aktívum v podobe akcií hernej spoločnosti GameStop. Tie totiž zažívajú nevídaný rast, pričom samotná spoločnosť sa potýka s dlhmi a musela dokonca zatvoriť niekoľko pobočiek. Ešte vlani v auguste sa dala jedna jej akcie kúpiť za päť dolárov, v posledných dňoch sa jej hodnota dostala na približne 150 dolárov. V stredu však vyletela nad 370 dolárov a počas jediného dňa zhodnotila približne 140 percent.

Pre Bitcoin to znamená, že pravdepodobne bude ešte nejakú dobu testovať hranicu 30 tisíc dolárov. Panujú však obavy, že ak sa znovu dostane pod 30 tisíc, môže klesnúť pokojne až k 25 tisícom, alebo dokonca nižšie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno